Facebook_logo

 


telephone

тел/факс:(03849) 3-26-51; (03849) 3-26-72  

posta

Email: Kp-peti@ukr.net


Історія коледжу

Друк

Жити – означає працювати.

Праця на благо інших є справжнім життям людини.

Вольтер

           У кожній демократичній· країні світу забезпечення доступу осіб з особливими потребами до здобуття повноцінної вищої освіти визнано одним із пріоритетних завдань суспільства та держави.

           Професійне навчання молодих людей з обмеженими фізичними можливостями – найбільш ефективний механізм підвищення їх соціального статусу і захищеності, для· суспільства – це зниження напруженості на ринку праці, підвищення суспільної продуктивності, розв’язання соціальних проблем інвалідів.

           Майже 50  років нас віддаляє від того часу, коли наказом· Міністерства соціального забезпечення УРСР №56 від 04.06.1971р. з ініціативи, на той час, Міністра соціального забезпечення· УРСР Олексія Федорова, створений Кам’янець-Подільський планово-економічний технікум-інтернат для інвалідів. Було прийнято рішення – навчальний заклад має здійснювати підготовку молодших спеціалістів економічного профілю для народного господарства України з числа молодих людей з особливими потребами.

           У вересні 1971 року сформовано перший педагогічний колектив. На той час він· налічував 12 педагогів. У 1974 році навчальний заклад дав путівки у самостійне життя першим 104 випускникам.

У вересні 1971 року до навчального закладу зараховано 60 студентів на спеціальність «Економіка і організація сільськогосподарського виробництва» та 60 студентів на спеціальність «Економіка і організація побутового обслуговування». З числа студентів сформовано 4 академічних групи.

           У 1981 року технікум змінив специфіку підготовки спеціалістів і здійснив набір студентів на спеціальності «Економіка і планування в галузях народного господарства (системи АПК)» та «Бухгалтерський облік, контроль і аналіз господарської діяльності(системи АПК) ».

           З 2002 року технікум здійснює підготовку молодших спеціалістів за спеціальністю «Соціальна робота». При цьому навчальний заклад незмінно готує спеціалістів для економіки України – бухгалтерів та економістів.

           Відповідно до наказу МОН України від 29.11.2016 року змінено  тип навчального закладу і Кам’янець-Подільський планово-економічний технікум-інтернат перейменовано  у Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж.

Науково-педагогічний колектив розпочав активну та ефективну роботу в напрямку становлення коледжу як закладу вищої освіти.

           Відповідно до  наказу МОН України від 10.03.2017 року № 43-Л «Про ліцензування освітньої діяльності» коледжу видано ліцензію на освітню діяльність у сфері вищої освіти на першому (бакалаврському) рівні  (зі спеціальностей 051 «Економіка», 071 «Облік та оподаткування», 231 «Соціальна робота»,  загальний  ліцензованим обсяг -185 осіб).

            За роки  діяльності навчальний заклад перетворився із спеціалізованого закладу освіти для дітей-інвалідів в сучасний навчальний заклад вищої освіти з високою професійною репутацією та конкурентоздатними випускниками.

            З червні 2016 року коледж розпочав підготовку фахівців з числа осіб, які переміщаються на візках.

Історія  коледжу багата долями своїх вихованців. За роки  діяльності навчальним закладом підготовлено більше 4000 молодших спеціалістів для економічної галузі та· більше 300 для соціальної.·

            Ми гордимося кращими своїми випускниками, які реалізували себе та працюють за покликанням у різних галузях народного господарства України. Це Надія Вінярська, Володимир Пішенко - керуючі банківськими установами; Степан Навроцький - професор одного з київських вишів; Антоніна Гуменюк, кандидат економічних наук, завідувач кафедрою економіки і управління Міжрегіональної академії управління персоналом; Микола Закордонець - заступник начальника Управління Пенсійного Фонду в Кам'янець-Подільському районі; Світлана Пшедромирська - головний бухгалтер комбінату хлібопродуктів, Ігор Лепьошкін – викладач Подільського державного аграрно-технічного університету; Микола Прудивус – керівник сільськогосподарського підприємства та ін.

            Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж · впевнено крокує і сміливо дивиться у майбутнє.

Спільними зусиллями педагогів, працівників та студентів коледжу продовжуємо творити свою історію. Примножуємо здобутки, відповідально та цілеспрямовано виконуємо поставлені завдання з підготовки висококваліфікованих спеціалістів з числа молодих людей з особливими потребами.

            Є сьогодення, а отже буде і майбуття.

            Майбуття нових творчих звершень, перемог, досягнень.

            Директори коледжу:

            Першим директором технікуму у 1971 році призначено Василя Іустінова.

            У період з 1980 року по грудень 1986 очолював колектив технікуму-інтернату директор Іван Слободян.

            З 1986 року по червень місяць 2015 року колектив працівників технікуму-інтернату очолював Віктор Григорович Цопа,· Залужений працівник освіти України У листопаді 2008 року Цопа В.Г. нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, у грудні 2009 року - відзнакою Кам’янець-Подільської міської ради «Честь і шана».

            У 16 червні 2015 року наказом Міністерства освіти і науки України від 12.06.2015р. №235-к виконуючим обов'язки директора технікуму призначено Тріпака Мар'яна Миколайовича,кандидата економічних наук, доцента. З листопада 2015 року по даний час  Мар’ян Миколайович є директором коледжу  (підстава : наказ  МОН України від 05.11.2015 року № 556-к)

Останнє оновлення на Четвер, 21 вересня 2017, 14:13
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
панорама центру
Банер
перехрестя Данила Галицького - Грушевського
Банер
перехрестя Грушевського - Князів Коріатовичів
Банер
майдан Відродження
Банер
квітковий ринок
Банер
Новопланівський міст
Банер
Лебедине озеро
Банер
Ратушна площа
Банер
міст «Лань, що біжить»
Банер

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish