Facebook_logo

 


telephone

тел/факс:(03849) 3-26-51; (03849) 3-26-72  

posta

Email: Kp-peti@ukr.net


Фізкультурно-спортивна та реабілітаційна робота зі студентами

Друк

 

Справжню ціну здоров'ю знає лише той, хто його втратив  

 

Одним із пріоритетів діяльності Подільського спеціального навчально-реабілітаційного  соціально-економічного коледжу є створення сприятливих умов для забезпечення соціальної, медичної, фізичної та психологічної реабілітації студентів-інвалідів.

Коледж упродовж всього терміну навчання здійснює комплексну реабілітацію студента з інвалідністю, а саме:

Фізична реабілітація – процес, який має на меті підтримати або відновити втрачене здоров’я студента з інвалідністю. Завдання фізичної реабілітації реалізуються через:  проведення навчальних занять з фізичної культури в групах за нозологіями захворювання; проведення занять спортивних секцій не лише з традиційних, а й видів спорту для інвалідів (сидячий волейбол); проведення занять реабілітаційних груп; проведення індивідуальних занять ЛФК (поза розкладом занять); проведення занять з арт-терапії;надання послуг оздоровчого масажу; 

 навчання студентів виконанню техніки оздоровчого масажу/самомасажу; організація та проведення пішохідних прогулянок/ туристичних походів.

Медична реабілітаціявідновлення здоров’я студента з інвалідністю. Медична реабілітація передбачає медикаментозне лікування за узгодженням з вузьким спеціалістом.

Трудова реабілітація – створення спеціальних чи спеціально пристосованих робочих місць для проведення занять навчальної практики (практичних занять).

Професійна реабілітація – система заходів, спрямованих на створення для особи з інвалідністю доступного та сприятливого освітнього середовища, зокрема на: формування у студентів з інвалідністю позитивної мотивації до змісту 

професійної підготовки; методично обґрунтована організація освітнього процесу; створення інтегрованих групах; створення умов для навчання  за індивідуальним планом навчання; організація позааудиторної діяльності студентів з метою оптимізації їх міжособистісного спілкування, створення умов для виявлення їх здібностей, індивідуального самовираження, самоутвердження, активного залучення до громадського життя групи, навчального закладу, міста; навчання викладачів та кураторів груп у напрямку виявлення та подолання труднощів адаптації студента з інвалідністю тощо.

 Соціальна реабілітація – комплекс заходів, спрямованих на відновлення порушених чи втрачених індивідом суспільних зв’язків та відносин унаслідок стану здоров’я зі стійкими розладами функцій організму; зміни соціального статусу. Соціальна реабілітація здійснюється у формі соціально-побутового патронажу.

Побутова реабілітація комплекс заходів спрямований на відновлення функцій самообслуговування, досягнення самостійності в побуті особи з інвалідністю.

Психолого-педагогічна реабілітація спрямована на з’ясування психологічних особливостей вихованців з інвалідністю, збереження їх психічного здоров’я, надання допомоги з адаптації та інтеграції у освітнє середовище, формування самоутвердження і належної самооцінки особою своїх можливостей.

 Реалізація завдань усіх видів реабілітації дозволяє студенту з інвалідністю отримати відповідну і посильну до фізичних можливостей  спеціальність, повірити в себе, свої сили, можливості, стати корисним суспільству і державі.

На заняттях лікувальної фізичної культури забезпечується наскрізна та безперервна фізична реабілітація студентів-інвалідів, проводиться робота щодо відновлення та корекції здоров'я, активізуються резервні можливості особистості. 

 За результатами медичних обстежень студенти-інваліди кожної групи поділяються на підгрупи за нозологіями захворювань.

Виділено чотири групи нозологій захворювань:

•  захворювання серцево-судинної та дихальної систем;

•  захворювання опорно-рухового апарату;
•  захворювання внутрішніх органів; 

•  захворювання очей та центральної нервової системи.

Основним завданням кожної групи є відновлення втрачених функцій організму молодої людини.

Заняття з лікувальної фізичної культури передбачають індивідуальний підхід до кожного студента - індивідуальний підбір вправ, навантаження на організм.  Ефективному фізичному вихованню  та  зміцненню  здоров'я  студентської молоді сприяють  заняття  з плавання, що  проходять  з використанням

 сучасних  методик  лікувальної  фізкультури та  систематична робота секції з плавання. На період навчання студенти з особливими потребами знаходяться під цілодобовим  контролем медичних працівників.

Для відновлення фізичного здоров'я студентів створено сучасну фізкультурно-спортивну та реабілітаційну базу.


Останнє оновлення на Середа, 11 липня 2018, 11:08
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
панорама центру
Банер
перехрестя Данила Галицького - Грушевського
Банер
перехрестя Грушевського - Князів Коріатовичів
Банер
майдан Відродження
Банер
квітковий ринок
Банер
Новопланівський міст
Банер
Лебедине озеро
Банер
Ратушна площа
Банер
міст «Лань, що біжить»
Банер

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish