Facebook_logo

 


telephone

тел/факс:(03849) 3-26-51; (03849) 3-26-72  

posta

Email: Kp-peti@ukr.net


Бібліотека

Методичне об’єднання бібліотекарів у коледжі

Четвер, 07 червня 2018, 10:10
Друк

03 травня на базі Подільського спеціального навчально-реабілітаційного соціально-економічного коледжу відбулось засідання міського методичного об'єднання завідуючих бібліотеками та бібліотекарів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації міста Кам’янця-Подільського.

Із привітальним словом до учасників засідання звернувся директор Подільського спеціального навчально-реабілітаційного соціально-економічного коледжу, кандидат економічних наук, доцент – Тріпак Мар’ян Миколайович. Він розповів гостям про переваги навчання, структуру та основні здобутки навчального закладу, успіхи, напрямки роботи, особливості продовження освіти, напрями і спеціальності, за якими проводиться підготовка фахівців, а також поділився з планами на майбутнє. Пролунало чимало зацікавлених запитань слухачів – і жодне з них не залишилось без відповіді. 
Про свою роботу прозвітувала і завідувач бібліотекою коледжу Хейлик А.А.

Основна тема, яка була винесена для обговорення:
"Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації".
Засідання відбулось у форматі дискусії, яку розпочала викладач-методист вищої кваліфікаційної категорії циклової комісії бібліотечних дисциплін Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтв - Булаєнко Валентина Олександрівна.

Кожен з присутніх бібліотекарів мав змогу виступити, висловити власну точку зору, запропонувати нові ідеї, цікавинки щодо питання інформаційного обслуговування користувачів і взагалі різних ділянок бібліотечної роботи.

До методичного об’єднання бібліотекарів студенти підготували святковий концерт. Композиція «Промені світла» від солісток театру-студії сучасного танцю «Абра» - Каріни і Вікторії вразила усіх присутніх своєю експресивністю та умінням виражати відтінки почуттів за допомогою способу самомови, що прийшов до нас із найдавніших часів. Бібліотекарі покликані різьбити дитячі душі, ріднити “людей з книгою, відкривати їм красу і силу слова – що може бути достойнішим” (О.Гончар) - ці слова влучно характеризують сутність професії бібліотекаря.
Для бібліотекарів пролунав вірш «Що таке щастя?» у виконанні Наталки Дуб та «Пісня про щастя», яку подарувала Марина Чобан, володарка ІІІ місця у ІІ Міжнародному пісенному фестивалі-конкурсі «Золотий птах» для дітей з особливими потребами, який відбувся під патронатом першої леді України Марини Порошенко. А на останок, студенти ділились щастям з усіма присутніми, виконавши пісню-побажання «Щастя, добра і любові».

 

 

 

Історія бібліотеки Подільського спеціального коледжу

Вівторок, 22 травня 2018, 15:42
Друк

Історія бібліотеки Подільського спеціального коледжу

 

Історія бібліотеки Подільського спеціального навчально-реабілітаційного соціально-економічного коледжу нерозривно пов’язана з історією навчального закладу. Бібліотека була створена у 1971 році на базі Кам’янець-Подільського планово-економічного технікуму-інтернату для інвалідів. Фонд книгозбірні почався з запису №1 в інвентарній книзі 11 серпня 1971 року. Спершу книжковий фонд становив 3 тис. 267 примірників та 116 читачів. А вже в 2007 році становив 33 тисячі примірників. У ті часи бібліотека була розташована в одному приміщенні і займала площу 48 кв.м. Йшли роки, розбудовувався навчальний заклад, росла бібліотека. Розуміючи важливе значення бібліотеки для підготовки висококваліфікованих фахівців, було прийнято рішення розпочати модернізацію приміщення бібліотеки. Так у 2008 році було рекунструйовано три аудиторії – це дало можливість змінити організаційну структуру бібліотеки: виділити нові приміщення. В такому складі бібліотека працює і тепер – це просторі, гарно освітлені приміщення, які містять на сьогоднішній день Абонементський та Читальний зали і Книгосховище із загальною площею 144 кв.м.

У 2015 році книжковий фонд становив вже 36 тисяч примірників. Бібліотека постійно розширює асортимент інформаційних продуктів і є надійним інформаційним центром коледжу. Це не просто пункт видачі підручників, саме вона є осередком, від стану якого залежить діяльність усього освітньо-виховного механізму.

Завдяки співпраці директора коледжу Мар’яна Миколайовича Тріпака з керівниками вищих навчальних закладів (тепер вже із закордонними), ми стали інформаційно-забезпеченні в повному обсязі. До бібліотеки регулярно надходять методичні й дидактичні матеріали, підручники та навчальні посібники, у її фонді є достатня кількість довідкових та енциклопедичних видань, періодика. Подарована література стала відчутним джерелом поповнення бібліотечного фонду та надає неоціненну допомогу для забезпечення освітньо-виховного процесу та науково-педагогічної діяльності коледжу. За період 2015-2018 років фонд бібліотеки збільшився на 9 тис. одиниць як на паперових так і електронних носіях.

 

Історія бібліотеки

Вівторок, 22 травня 2018, 15:09
Друк

Історія бібліотеки Подільського спеціального навчально-реабілітаційного соціально-економічного коледжу нерозривно пов’язана з історією навчального закладу. Бібліотека була створена у 1971 році на базі Кам’янець-Подільського планово-економічного технікуму-інтернату для інвалідів. Фонд книгозбірні почався з запису №1 в інвентарній книзі 11 серпня 1971 року. Спершу книжковий фонд становив 3 тис. 267 примірників та 116 читачів. А вже в 2007 році становив 33 тисячі примірників. У ті часи бібліотека була розташована в одному приміщенні і займала площу 48 кв.м. Йшли роки, розбудовувався навчальний заклад, росла бібліотека. Розуміючи важливе значення бібліотеки для підготовки висококваліфікованих фахівців, було прийнято рішення розпочати модернізацію приміщення бібліотеки. Так у 2008 році було рекунструйовано три аудиторії – це дало можливість змінити організаційну структуру бібліотеки: виділити нові приміщення. В такому складі бібліотека працює і тепер – це просторі, гарно освітлені приміщення, які містять на сьогоднішній день Абонементський та Читальний зали і Книгосховище із загальною площею 144 кв.м.

У 2015 році книжковий фонд становив вже 36 тисяч примірників. Бібліотека постійно розширює асортимент інформаційних продуктів і є надійним інформаційним центром коледжу. Це не просто пункт видачі підручників, саме вона є осередком, від стану якого залежить діяльність усього освітньо-виховного механізму.

Завдяки співпраці директора коледжу Мар’яна Миколайовича Тріпака з керівниками вищих навчальних закладів (тепер вже із закордонними), ми стали інформаційно-забезпеченні в повному обсязі. До бібліотеки регулярно надходять методичні й дидактичні матеріали, підручники та навчальні посібники, у її фонді є достатня кількість довідкових та енциклопедичних видань, періодика. Подарована література стала відчутним джерелом поповнення бібліотечного фонду та надає неоціненну допомогу для забезпечення освітньо-виховного процесу та науково-педагогічної діяльності коледжу. За період 2015-2018 років фонд бібліотеки збільшився на 9 тис. одиниць як на паперових так і електронних носіях.

 

Структура бібліотеки

Вівторок, 22 травня 2018, 11:10
Друк

Структура бібліотеки

 

Абонемент – де видається література на навчальний семестр.  Студенти денної, заочної та дистанційної форми навчання обслуговуються згідно навчальних планів коледжу. Послугами абонементу можуть користуватися викладачі та співробітники. На абонементі систематично організовуються книжкові виставки різноманітної тематики згідно Календаря знаменних дат, Плану роботи бібліотеки та Єдиному плану виховної роботи коледжу, новинками періодики, виставками нових надходжень, працювати над лекційним матеріалом. Обслуговування читачів проводиться згідно із Правилами користування бібліотекою коледжу. На абонементі читачі можуть отримати в тимчасове користування всі друковані видання з фонду бібліотеки.

Читальна зала має в своєму розпорядженні досить комфортні умови для роботи користувачів. Це один із основних, найбільш відвідуваних приміщень бібліотеки. Розрахована на 40 місць. Створена для роботи студентів, науково-педагогічних працівників та співробітників коледжу. Читачі мають змогу працювати в затишній та спокійній обстановці, одержати для опрацювання необмежену кількість документів для написання курсових, бакалаврських та магістерських робіт, а також для самостійної роботи та підготовки до практичних занять довідники, підручники, навчально-методичні посібники, методичні матеріали, автореферати, монографії та інша спеціалізована література. В читальній залі досить часто проводяться різноманітні заняття, літературні та тематичні вечори, презентації книг, інформаційно-ділові заходи, такі як засідання кафедр за круглим столом, брейн-ринги, різноманітні заняття, зустрічі, науково-практичні семінари, круглі столи, інформаційно-методичні наради, майстер-класи з тренінгів та інші масові заходи.

Книгосховище – це спеціально облаштоване приміщення основним завданням якого є якісне і довготривале збереження фонду у стані придатному для використання. У приміщенні розміщено фонд документів (методична, навчальна, художня, навчально-популярна, педагогічна, довідкова література, а також монографії та періодичні видання).

Бібліотека коледжу — це осередок знань культури, збирання, зберігання і поширення інформації. Тому намагаюсь постійно шукати нові активні форми роботи, вдаючись до різних форм і методів індивідуальної, групової і масової інформації: під час запису або видачі книг велику увагу приділяю бесідам, особливо індивідуальним для того, щоб викликати в них щоденну потребу в читанні, любов та інтерес до книги, дізнаюся про світ захоплень, а викладачам — можливість щоденно поповнювати свої знання новою цікавою й корисною інформацією, використовуючи її в навчально-освітньому процесі.

 

Сторінка 1 з 3

<< Початок < Попередня 1 2 3 Наступна > Кінець >>
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
панорама центру
Банер
перехрестя Данила Галицького - Грушевського
Банер
перехрестя Грушевського - Князів Коріатовичів
Банер
майдан Відродження
Банер
квітковий ринок
Банер
Новопланівський міст
Банер
Лебедине озеро
Банер
Ратушна площа
Банер
міст «Лань, що біжить»
Банер

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish