Facebook_logo

 


telephone

тел/факс:(03849) 3-26-51; (03849) 3-26-72  

posta

Email: Kp-peti@ukr.net


Презентація інноваційної стратегії розвитку студентських наукових гуртків

18 вересня, відбулась презентація інноваційної стратегії розвитку студентських наукових гуртків Подільський Коледж (Marian Mukolajovuth Tripak). Директор коледжу Тріпак Мар'ян Миколайович Marian Tripak, к.е.н., доцент, заслужений працівник освіти України, побажав успіхів студентам нових відкриттів та ознайомив із основними тенденціями розвитку освіти і науки.

presentation

Гуменюк Ірина Леонтіївна Ірина Гуменюк, заступник директора з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності, к.е.н., презентувала основні напрямки та інноваційні стратегії роботи наукових гуртків. Детально з особливостями діяльності гуртків, формами роботи та перспективами гуртків ознайомили завідувачі кафедр та викладачі. Студенти виявили цікавість до різних гуртків, а ідеї, пов'язані із дослідженням наукових тем, викликали активне обговорення у студентів. Бажаємо вам успіхів та нових відкриттів!

 

Подарунки від Роберта Хея разом із добровольцями Владом Дорудою і Софією Бойко

Під час візиту Роберта Хея Robert Hay, мецената з США, разом із добровольцями Владом Дорудою Vlad Doruda і Софією Бойко Sofia Boiko до Подільського спеціального коледжу Подільський Коледж (Marian Mukolajovuth Tripak)Marian Tripak влітку Роберт Хей пообіцяв подарувати сучасну літературу для студентів закладу. 

І вже 03 вересня відбулась презентація книг (100 книг!!!), які представники Роберта Хея Влад Доруда і Софія Бойко придбали та подарували студентам коледжу.

books

Влад Доруда оголосив конкурс рецензій на прочитані книги, переможець на кращу рецензію отримує можливість відвідати Відень та Братиславу. Отож конкурс стартував! Дякуємо нашим меценатам та волонтерам за цінні подарунки.

 

Урочисте відкриття міжповерхових підйомників для студентів

03 вересня відбулось урочисте відкриття міжповерхових підйомників для студентів Подільського спеціального коледжу Подільський Коледж з особливими освітніми потребами, подарованих Робертом Хеєм Robert Hay, меценатом із США, та ініціативними волонтерами Владом Дорудою Vlad Doruda та Софією Бойко Sofia Boiko, встановлених у Подільському спеціальному коледжі Подільський Коледж

 lift

На відкритті до усіх присутніх звернувся директор коледжу Мар'ян Миколайович Тріпак Marian Tripak, к.е.н., доцент, заслужений працівник освіти України, який подякував меценатам за турботу про студентів коледжу та розповів про особливості й переваги підйомника. Яна Сергіївна Мельничук, керуюча справами Кам'янець-Подільської міської ради., яка відзначила значний розвиток коледжу. Після урочистого перерізання стрічки Владом Дорудою Vlad Doruda, отець Марат освятив підйомники та благословив благородну справу.

 

 

 

Інтерв'ю з директором коледжу

Менш ніж за рік у Подільському спеціальному навчально-реабілітаційному соціально-економічному коледжі відбуваються зміни, коледж робить сміливі кроки до розвитку у всіх сферах своєї діяльності. Так, у закладі відновлено, завдяки підтримці меценатів, спортивний зал та зали для реабілітації, які оснащені сучасними багатофункціональними тренажерами, створено комфортний простір для реабілітації студентів коледжу з особливими освітніми потребами, облаштовано літній театр. Студенти вищого навчального закладу - учасники семінарів, круглих столів, тренінгів, призери предметних олімпіад, творчих конкурсів, призери спортивних змагань. В Подільському коледжі створюються умови для безбар’єрного пересування осіб з обмеженими можливостями, успішно реалізується досвід інклюзивного навчання.

 

Що завжди зумовлює стрімкий розвиток навчального закладу? Однозначно, найважливішим в успішному функціонуванні навчального закладу є ефективна організація роботи структурних підрозділів та діяльності закладу в цілому. Тому з запитаннями про перспективи, можливості та особливості діяльності Подільського коледжу у 2019-2020 рр. звернулись до Мар’яна Миколайовича Тріпака заслуженого працівника освіти України, успішного науковця, кандидата економічних наук, доцента, директора коледжу.

- Доброго дня! Мар’яне Миколайовичу, залишилось менш ніж два місяці до закінчення Вступної кампанії – 2019. Сьогодні Подільський коледж здійснює набір для підготовки за освітньо-кваліфікаційним рівнем Молодший спеціаліст та освітнім ступенем Молодший бакалавр і Бакалавр. Усі спеціальності користуються популярністю серед абітурієнтів. Однак, не секрет, що цього року облікові спеціальності й спеціальності економічного напряму є особливо актуальними серед молоді. 

Чим, на Ваш погляд, зумовлений інтерес абітурієнтів до спеціальності 051 «Економіка», спеціалізації «Економічна кібернетика» та спеціальності 071 «Облік і оподаткування»?

- Доброго дня! До Подільського спеціального навчально-реаблітаційного соціально-економічного коледжу у цьому році абітурієнти надзвичайно інтенсивно подавали документи для вступу на спеціальності 231 «Соціальна робота», 071 «Облік і оподаткування», 053 «Психологія», 051 «Економіка», а також спеціалізацію «Економічна кібернетика». Значним досягненням коледжу є отримання ліцензії для підготовки фахівців за освітнім ступенем Молодший бакалавр і вже цієї Вступної кампанії – 2019 коледж розпочав прийом документів для здобуття освіти за освітнім ступенем Молодший бакалавр для навчання на контрактній основі.

Не зовсім погоджусь з Вами щодо вибору абітурієнтами лише економічних та облікових спеціальностей.

Сьогодні молодь сміливо робить свій вибір в залежності від своїх уподобань, інтересів і схильностей, а вища освіта надає їм таку можливість. Наша молодь дедалі більше стає самостійною і свідомою у своєму виборі, вона прагне розвиватись, чітко ставить перед собою мету й упевнено рухається до неї.

І цього року вступники, розуміючи значну роль соціальних працівників та психологів у сучасному соціумі, обирають спеціальності 231 «Соціальна робота» і 053 «Психологія», а den_evropyПодільський коледж забезпечує високоякісну освіту й підготовку майбутніх соціальних працівників, психологів. Професія психолога та соціального працівника в сучасному світі актуальна, престижна, затребувана і популярна. У багатьох навчальних закладах, підприємствах, службах порятунку є фахівці, які допомагають людям знайти вихід з проблемних ситуацій. І це на сьогодні дуже важливо.

Не менш важливими на сьогодні є питання, пов'язані із економічним зростанням та розвитком держави, особливостями повноцінного функціонування суб’єктів та об’єктів господарювання різних форм власності, соціально-економічні чинники зростання, і сучасна молодь це розуміє. З року в рік під час Вступної кампанії коледжу спостерігався сталий інтерес до економічних і облікових спеціальностей, але цього року помітне стрімке зростання інтересу молоді до економіки, обліку, тому різко збільшується, порівняно із минулими роками, кількість поданих заяв для вступу на навчання за спеціальністю 051 «Економіка» та спеціалізацією «Економічна кібернетика», а також за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування».

- Чим на Вашу думку вмотивований інтерес до економічних та облікових спеціальностей? Адже вивчення економічних дисциплін – досить копітка праця і потребує спеціальних знань та умінь.

- Насправді економіка – цікава наука, а знання з економіки потрібні кожній людині не менше, ніж знання з географії, хімії чи біології. Кожна людина купує чи продає, отримує доходи, сплачує податки, влаштовується на роботу чи розпочинає свою справу. Тому можна сказати, що кожна людина живе у світі економічних явищ. Ці знання потрібні кожному: від школярів, студентів, працівників установ і закладів різних форм власності до пенсіонерів. Економічна система та економічне зростання держави є предметом і об’єктом численних обговорень, постійно висвітлюється в засобах масової інформації й, так чи інакше, впливає на різні сфери діяльності людей.

Тому цілком природно, що молодь, рухаючись у ногу з часом, прагнучи до змін, обирає саме облікові й економічні спеціальності. Приємно також, що сучасна молодь цікавиться особливостями економічних систем країн та різноманітними економічними явищами, основними механізмами та розвитком міжнародної і світової економіки. Сьогодні є очевидним, що обліковці і бухгалтери відіграють життєво важливу роль в наданні доказової і достовірної інформації, яка необхідна для прийняття управлінських рішень, а завдання бухгалтерської служби сьогодні - формування якісної, достовірної і повної інформації про діяльність підприємства та її результати. Взагалі стратегія розвитку, в першу чергу, базується на економічних чинниках, які є найвизначальнішими у загальній сутності суспільного розвитку.

- Враховуючи такий інтерес молоді до економічних явищ та економіки в цілому чи планується у коледжі відкриття спеціальностей для підготовки фахівців для роботи у фінансових установах й фінансових службах підприємств?

- Так, безперечно. Подільський коледж вже отримав ліцензію на підготовку ОС Бакалавр зі спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» (Протокол № 140 засідання Ліцензійної комісії Міністерства освіти і науки України від 27 червня 2019 р.). Професія фінансиста – одна із найбільш престижних й високооплачуваних, яка вимагає системного застосування управлінських та аналітичних навичок для оцінки фінансового стану підприємств та організацій, контролю над витрачанням грошових коштів та розробки заходів з мінімізації ризиків, бюджетування та прогнозування.

Випускники за спеціальністю 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» можуть працювати у фінансовому секторі, у корпоративному секторі, у державному секторі. Спеціальність «Фінанси, банківська справа та страхування» охоплює всі аспекти управління фінансово-господарською діяльністю підприємств різних форм власності, здійснення фінансових операцій банківських та страхових установ: планування, формування фінансових ресурсів, їх розподілу та використання.

- Дійсно ця спеціальність потрібна і затребувана в сучасних умовах розвитку економіки. В Подільському спеціальному коледжі крім освітньої діяльності активно розвивається науково-дослідна діяльність викладацького та студентського колективів. А що нового у науковому житті відбуватиметься у коледжі в 2019-2020 навчальному році?

Окрім науково-практичних конференцій, студенти закладу активно беруть участь у різноманітних платформах, діляться своїми ідеями та розробками зі своїми однолітками, студентами з інших вищих навчальних закладів. Саме студенти Подільського спеціального коледжу є переможцями Економічного турніру серед коледжів західного регіону України, призерами міського Дебатного турніру та ін. Так, викладачі і студенти коледжу є активними учасниками конференцій, круглих столів, форумів, семінарів, а скарбниця науково-методичної літератури коледжу поповнюється новими розробками викладачів, посібниками, монографіями.

Коледж планує брати участь у різних цікавих заходах та організовувати наукові конференції для студентства міста й з-за кордону. Тому раджу стежити за сторінкою коледжу у фейсбуці, цей рік обіцяє бути насиченим важливими науковими заходами та подіями у закладі. Скажу лише, що студентство коледжу й надалі активно залучатиметься до наукового життя, в закладі ініціюються міжнародні науково-практичні конференції для пошуку рішень з актуальних проблем сучасної економічної науки, освіти та соціальної реабілітації в умовах інклюзії.

- В Подільському коледжі навчаються студенти з особливими освітніми потребами, як відбувається їх інтеграція в освітній простір?

- Дійсно, в коледжі успішно відбувається інтеграція в різноманітних формах спільного навчання студентів з інвалідністю та їх здорових однолітків, а взаємовідносини студентів базуються на розумінні проблем кожного, взаємодопомозі та взаємоповазі. Під час навчання студенти допомагають одне одному, а студенти з особливими освітніми потребами не відчувають бар’єрів у комунікації із своїми однолітками, їх просто немає. Як кожен директор, я пишаюся успіхами усіх своїх студентів, завжди мотивую їх до розвитку та особистих досягнень, завжди спілкуюсь з ними. Адже саме комунікація є важливим чинником для успішної інтеграції в освітній простір.

Крім того, у коледжі створюються усі умови для мобільності студентів з інвалідністю – створюються навчальні аудиторії, у закладі є пандуси, створено літній театр, в якому немає перешкод для пересування студентів з особливими освітніми потребами.

- Літній театр, пандуси, навчальні аудиторії… Особливість коледжу – надання освітніх послуг студентам з особливими освітніми потребами, можливість повноцінного навчання студентів із інвалідністю. Враховуючи цю особливість закладу, що планується далі у благоустрої закладу? Чи планується подальше осучаснення та  удосконалення благоустрою коледжу?

- Насправді є багато планів та ідей. Головною проблемою є фінансування, адже основною проблемою залишається капітальний ремонт приміщення закладу, закінчення побудови підйомника для осіб з інвалідністю, який, знову ж, подарований закладу меценатами, осучаснення актової зали та поповнення літературою бібліотеки коледжу. Планів є багато.

- Відомо, що в закладі функціонує сучасний спортивний зал та зали для реабілітації. Яке ж місце займає спорт у навчанні студентів коледжу?

- Спорт – вагома складова реабілітації, повноцінного розвитку й виховання молоді, саме тому в коледжі приділяється значна увага спортивному розвитку студентства, а результатом є значні досягнен

ня студентів коледжу, які є призерами Кубків України з легкої атлетики, спортсменки закладу входять до складу Паралімпійської збірної України з волейболу сидячи, виборюють призові місця на Міжнародних турнірах та чемпіонатах.

- Що побажаєте студентам нового набору, вчорашнім школярам, а сьогодні вже студентам вищого навчального закладу?

- Шановні новоспечені студенти! Бажаю вам, щоб ці студентські роки були для вас незабутніми й наповнили ваше життя новими барвами життя, хай ці щасливі студентські роки принесуть вам нові знання, враження, знайомства, особисті перемоги. Бажаю вам енергії, хай вогник цікавості та допитливості не згасає з плином часу та у вирі різних обставин й емоцій. Хай кожен день буде сповнений новими ідеями й прагненнями, а копітка праця й вірність своїй мрії обов’язково приведуть вас до опанування престижної професії. Адже ви – наше майбутнє, наша надія, наша рушійна сила, яка, впевнений, успішно прямуватиме до змін та розвитку країни. Навчайтесь, не бійтесь мріяти й обов’язково будьте вірними своїй мрії, добрими справами примножуйте славу коледжу та країни!

- Дякуємо Вам за вичерпні відповіді та гарну розмову. Успішного Вам нового навчального року та успішної реалізації ідей, планів та мрій.

- Дякую. Навзаєм.


Розмову вела Волощук Марина Борисівна – фахівець редакційно-видавничого журналу, викладач кафедри соціальної роботи та психології.

 

Подяка!

Друк

Dear Mr. Hay Robert Hay and our initiative volunteers Vlad Doruda and Sofia Boiko!! On behalf of everyone at Podilsky Special Education and Rehabilitation Socio-Economic college Подільський Коледж we would like to thank you for your very generous sponsorship.

67529454_431582827433659_8926876571667529728_o

 

Сторінка 6 з 47

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
панорама центру
Банер
перехрестя Данила Галицького - Грушевського
Банер
перехрестя Грушевського - Князів Коріатовичів
Банер
майдан Відродження
Банер
квітковий ринок
Банер
Новопланівський міст
Банер
Лебедине озеро
Банер
Ратушна площа
Банер
Стара фортеця
Банер
міст «Лань, що біжить»
Банер

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish